Buďte v novém roce pozitivní

S optimistickým pohledem na život jde všechno líp. Jenže kde takový postoj v dnešní uspěchané době vzít. Změnit své negativní postoje a náhledy na některé věci, není zcela jednoduché. Vytvořili jsme si je na základě nějakých poznatků, první dojmů a těžko je měníme.

Každý z nás však podvědomě tuší, že změnit svůj negativní duševní postoj by vedlo k úplně jinému životu. Pozitivnímu, otevřenému, veselejšímu a úspěšnějšímu.

Nejjednodušší cestou jak uvolnit negativní myšlení je vděčnost. Každé ráno po probuzení si uvědomit alespoň 10 věcí, za které jste vděčni. Stačí si je říci v duchu. Vděčnost uvolní negativitu a hned po ránu nás naplní energií. Pomůže nám si uvědomit důležité hodnoty a popostrčí nás do nového dne.

Negativní pocity jsou také často způsobeny tím, že se zaměříme jen na negativní aspekty našeho života. Tento pocit můžeme odstranit například tím, že pomůžeme ostatním. Nemusíme jim hned pomáhat materiálně. Spoustu lidí potřebuje pomoci tím, že se s nimi podělíte o své znalosti. Pokud někdo hledá radu, neváhejte a pomozte – budete z toho mít dobrý pocit. I to nejmenší sdílení gest a myšlenek stmeluje lidi a navozuje pozitivní atmosféru.

Ovládejte svůj dech. Ten, kdo je schopen ovládat svůj dech, je schopen ovládat svůj život. Zamyslete se například nad tím, jaký je Váš dech v hněvu? Krátký a rychlý. Máte-li vůli v takové situaci dech ovládnout, máte i možnost pochopit a změnit své negativní emoce. Proto je v současné době velmi moderní cvičení jógy či pilates. Jedná se totiž o cvičení, které Vás naučí pracovat s dechem a dopřejí Vám onu „meditaci“, která Vám ukazuje pozitivní směr.

Pozitiva si pěstujte. Myslete na to a věřte, že můžete být úspěšný a pak to dokážete. Meditujte, odpočívejte, dýchejte. Najděte si způsob, jak vypnout a myslet jen na to příjemné. V dnešní době je to potřeba. Věřte, že pak Vám bude lépe.     

                                                               

Kontaktní formulář

Neztrácejte čas a spojte se s námi ihned.
Jsme Vám k dispozici 24 hodin denně.“ Máte - li vysoké cíle, je důležité, s kým
je chcete dosáhnout. „