HR Profesionálové musí znát mnoho jazyků

HR Profesionálové musí znát mnoho jazyků

Profese, kde je třeba rozumět hned několik jazykům, jsou právě profese pohybující se v oblasti lidských zdrojů. Nejedná se pouze o jazyky, kterými se mluví v různých zemích, ale také o slangové jazyky.

Profesionální zaměstnanec HR se musí vyznat v pozicích, které obsazuje a tím pádem musí rozumět i slangu, který se na těchto pozicích používá. Jiné výrazy jsou používány ve stavebnictví a jiné například ve zdravotnictví.

Dalším důležitým článkem dobrého a profesionálního HR konzultanta je znalost alespoň jednoho zahraničního jazyka. Vzhledem ke globalizaci je velký potenciál lidských zdrojů nejen ve státě, ve kterém je pozice obsazována. Zaměstnanci mohou pocházet z různých kulturních a jazykových prostředí. Proto je znalost cizího jazyka pro HR konzultanta obrovskou výhodou a důkazem, že patří mezi ty profesionály, kteří dokáží posílit tým efektivním způsobem.

Proto by každý profesionální HR konzultant měl být schopný účinně a efektivně komunikovat různými jazyky, aby poskytoval co nejlepší služby buď svému zaměstnavateli či klientovi.

Manažeři v současné době uznávají, že jazykové vybavení jejich zaměstnanců ovlivňuje chod jejich společnosti. Proto už považují za nezbytné znalosti také znalosti cizích jazyků. Proto se také čím dál více dbá na posilování firemních kultur tímto směrem. Firmy svým zaměstnancům čím dál častěji poskytují jazykové kurzy a snaží se rozvíjet jazykové dovednosti zaměstnanců tak, aby přinášeli užitek také samotné firmě.

Profesionální personalista kromě znalosti jazyků potřebuje také znalosti jednotlivých kultur. I tyto znalosti se lze naučit – velmi populární je forma výuky rodilými mluvčími, která zahrnuje kromě jiného i vysvětlení kulturních rozdílů.

Každý manažer by tedy měl dbát na to, aby měl ve firmě profesionály, kteří firmu vedou kupředu tím správným směrem, k čemuž by měli mít ty správné znalosti – nejen cizích jazyků. Pokud se manažer rozhoduje pro externí firmu – zejména v oblasti HR, by měl hledět na výše uvedené znalosti a profesionalitu vybírané firmy. Není HR jako HR. 

Kontaktní formulář

Neztrácejte čas a spojte se s námi ihned.
Jsme Vám k dispozici 24 hodin denně.“ Máte - li vysoké cíle, je důležité, s kým
je chcete dosáhnout. „