Jak se vyhnout trapasům na LinkedIn

Určitě nechceme, aby se o nás vše vědělo veřejně. Zejména týká-li se to soukromých věcí. K tomu však nejsou sociální sítě příliš ohleduplné a i přesto, že se snažíme, aby na nás prozradili co nejméně, jakmile nás pohltí, zdá se, že o nás ví a řeknou vše.

Je tedy třeba sociální sítě poznávat, zjistit co vše o nás ví, jakým způsobem to zjišťují a jak tomu můžeme zabránit. Důležité tedy je se na sociální síti zorientovat než na ní začneme jakkoli brouzdat a jakkoli se projevovat.

Věc, kterou zajisté nikdo z nás nechce troubit do světa, natož pak mezi své kolegy, nadřízené a podřízené, je plánování změny zaměstnavatele. Pokud plánujeme změnu zaměstnání, předchází tomu samozřejmě jisté kroky. Změníme a poupravíme svůj životopis, na LinkedIn a dalších zdrojích se rozhlížíme po volných pozicích a tiše vyčkáváme na vhodnou příležitost.

V tomto je LinkedIn velmi upovídaným nástrojem. Prozradí na Vás, co aktuálně sledujete, jak jste svůj životopis změnili atd. Z toho bude Vašemu okolí hned jasné, co plánujete.

Zabraňte tomu! V nastavení Vašeho profilu nastavte, aby se nikomu nezobrazovali Vaše akce, které na LinkedIn podnikáte. Nikdo se pak tyto informace nedozví.

1. Najeďte myší na Vaši fotku v pravém horním rohu a na liště, která se Vám zobrazí zvolte možnost Nastavení -> Správa

2. Ve správě svého profilu si postupně projděte jednotlivé body a sami si zvolte co chcete, aby na Vás LinkedIn prozrazoval a co naopak prozrazovat nemá

Také pozor na změnu životopisu, pokud Vás lidé kolem Vás sledují, máte mnoho spojení a většina lidí kolem Vás ví, na jaké pozici jste, kde pracoval/a, není vhodné si zpětně vylepšovat Váš profil tím, že si pozměníte minulou pozici o stupeň výš. Lidé kolem Vás se to dozvědí a nepůsobí to důstojně.

LinkedIn je stále propracovanější a propracovanější, takže sleduje profil každého z nás a na základě jakýchsi algoritmů je schopen určit pravdivost profilu.

Buďte proto obezřetní a neustále se vzdělávejte v oblasti sociálních sítí. Jsou obrovskými pomocníky, ale také velkými škoditeli. Projděte si nastavení svého soukromí, dle přiloženého postupu v tomto článku a zamezte tak LinkedIn, aby o Vás prozrazoval to, co nechcete.

Kontaktní formulář

Neztrácejte čas a spojte se s námi ihned.
Jsme Vám k dispozici 24 hodin denně.“ Máte - li vysoké cíle, je důležité, s kým
je chcete dosáhnout. „