Moderní Recruiter z poloviny umělec, z poloviny vědec

Dá se říci, že každý recruiter je z poloviny umělec, z poloviny věděc. Personalisté, náborový pracovníci to nemají snadné. Musí mít od všeho něco, aby zastali svou pozici a byli zároveň profesionály.

Co musí moderní recruiter na své pozici zastávat, jaký by měl být a co by měl umět?  

RECRUITER UMĚLEC

MALÍŘ TÝMŮ

Moderní recruiter má vrozený instinkt pro vzájemné propojení. Ví jak objevovat a směřovat dovednosti kandidáta, najímat manažerské osobnosti, které lidi dosazovat do týmu a jak dotvářet firemní kulturu novými zaměstnanci, aby vše sedělo a fungovalo tak, jak má.  

POHÁDKÁŘ

Každý dobrý náborový pracovník přemýšlí o pracovních pozicích stejně tak, jako obchodník o produktech. Vždy ví jak říct ten nejlepší příběh, jak zaujmout a jak vyzvednout značku zaměstnavatele. Zkrátka umí zaujmout.

SOCHAŘ

Recruiteři vědí jak stavět potrubí, co je správné vedení i to jak uzavírat obchody. Musí se orientovat ve všem a mít přehled o mnoha druzích zaměstnání a jejich naplní práce. Jsou empatičtí a vyjednávání mají vrozené.

TALENTOVÝ PORADCE

Náborový pracovníci jsou důvěrnými poradci vedení společnosti. Zaměstnance znají nejlépe, a proto mají vždy zajištěno klíčové místo u stolu, pokud jsou řešeny personální otázky.

 

RECRUITER VĚDĚC

ODBORNÍK PŘES ČÍSLA

Žijí podle mantry, „Co nemůžeš změřit, nemůžeš delegovat.“ Vědí, že čísla a data jim nepomohou jen v lepších rozhodnutích, ale také si jimi zajistí důvěru ostatních ve firmě.

VÝZKUMNÍK

Moderní recruiter neplave slepý, neustále zapojuje své výzkumné svaly a plave v bazénu kandidátů, informací o zaměstnanosti, dovednostních trendech a novinek z HR. Musí se držet zuby, nehty pokud chce zůstat ve hře a být o krok před ostatními.

TECHNOLOG

Recruiteři milují inovace. Vědí, které nářadí spravuje nejlépe, a jsou mistry v jeho používání.

PSYCHOLOG

Náborový pracovníci umí číst v kandidátech a vědí jak pozitivně ovlivnit jejich emoce, inspirovat je, nabudit je, dodat jim novou energii a získat jejich ANO!

 

Každý dobrý recruiter zkrátka disponuje mnoha schopnostmi, které jsou pro toto povolání specifické. Nemají to jednoduché, protože práce s různými lidmi je různorodá a ne pro každého vhodná. Personalisté musí být empatičtí, neoblomní, výstižní, orientovaní na zaměstnavatele a firemní kulturu, musí mít přehled, nadhled a vždy musí být objektivní.

Na svých bedrech nesou úděl tvořit firemní funkční tým, odhadovat lidi, jejich schopnosti a potenciál a rozkrývat veškeré jejich negativní i pozitivní stránky. A to není nelehký úkol.

Proto než se obrátíte na recruitera, přesvědčte se, že je to skutečně odborník.  

Kontaktní formulář

Neztrácejte čas a spojte se s námi ihned.
Jsme Vám k dispozici 24 hodin denně.“ Máte - li vysoké cíle, je důležité, s kým
je chcete dosáhnout. „