Nábor chytře neboli BE SMART IN RECRUITING

Nábor chytře neboli BE SMART IN RECRUITING

S neustálým vývojem moderní doby a digitalizací dochází také k přeměně náborového procesu. Konzultanti musí hledat nové informační kanály, kde najdou ty správné uchazeče a hlavně prostřednictvím, kterých s uchazeči mohou komunikovat.

Personální oddělení by tak mělo přejít ze staré školy na novou a jít s dobou stejně jako jdou s dobou všichni uchazeči. Jak by mělo fungovat chytré HR a co by v každém personálním oddělení nemělo chybět?

Podívejte se na pár tipů, bez kterých se kvalitní HR neobejde

 

POŘÁDEK JE DŮLEŽITÝ

V dnešní době existuje nespočet skvělých softwarů, které sdružují životopisy všech uchazečů na jednom místě, umožňují vyhledávání v těchto životopisech, psaní poznámek k těmto životopisům a přidávání dalších důležitých příloh, které k daným životopisům patří.

Je možné nechat si takový program vytvořit na míru či se porozhlédnout po trhu a zvolit vhodný produkt pro konkrétní firmu. Jiný produkt bude potřebovat interní HR a jiný produkt bude pomáhat ve firmě zaměřující se na externí HR.

V dnešní době se už bez chytrého softwaru neobejdeme. Šetří náš čas, urychluje práci, nezapomíná a dokáže uchovat nespočet důležitých dokumentů a životopisů.

 

SÍLA ZNAČKY

Důležité je neustále posilovat značku. Tu nejlépe posílíte skvělými zaměstnanci, které si dokážete udržet a zapojit do celého chodu firmy. Důležité je také přilákat nové talenty.

Síla značky tkví v dobrých zaměstnancích. Zaměstnanci tvoří „brand“, směřují firmu a přitahují nové talenty i klienty.

 

FIREMNÍ KULTURA

Další neméně důležitý aspekt pro náborový proces je firemní kultura. Je důležité, aby se zaměstnanci ve firmě cítili dobře, věděli, že se podílí na chodu firmy a že mohou své nápady představit a dokonce i zrealizovat, že jsou za svou práci dobře ohodnoceni a že jejich náplň práce není překračována v neúnosné míře.

Na základě spokojenosti zaměstnanců a správné firemní kultuře bude snazší přilákat nové talentované zaměstnance a posilovat tak postavení firmy na trhu.

 

EXECUTIVE SEARCH

Personální agentury jsou pravou rukou personálních oddělení firem. Ač se to mnohdy zdá jako klišé, právě personální společnosti jsou, ty které dodávají a vytahují esa z rukávu a posilují tak firmy o skvělé zaměstnance. HR oddělení ve firmě nemá čas se soustředit jen na vyhledávání správných uchazečů, musí se věnovat také administrativní agendě, které není málo a tak nestačí čas na přímé vyhledávání a oslovování uchazečů. Od toho je tady personální agentura.

Přímé vyhledáván toho správného uchazeče je mnohdy velmi obtížné a časově náročné. Přenechat tuto činnost specialistům se mnohdy vyplatí.

 

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Youtube – server, který sdružuje videa různých témat, nápadů a reklamních spotů. To je server, kde o sobě může Vaše firma dát vědět. Zaměstnanecká značka, prezentace produktů a samotné firmy zajímavým způsobem zaujme a přiláká nejednoho nového zaměstnance a klienta.

LinkedIn – sdružuje životopis skvělých lidí ze všech koutů světa. Každý personalista by se měl naučit tento nástroj pro recruitment používat na profesionální úrovni. Pak Vám neuteče žádný zajímavý uchazeč.

Síť – je důležité o sobě neustále dávat vědět. V současné době je nutné svou značku propagovat tam, kde to jde a je nejvíc lidí. Facebook, Twitter, LinkedIn, YouTube, Pinterest, Instagram atd.

Držet krok z dobou, není snadné. Neustále se vzdělávat a objevovat nové vymoženosti této doby však není na škodu.

 

I MIMO PC NAJDEŠ UCHAZEČE

Dobré je taky občas odvrátit hlavu od obrazovky a vyrazit ven. Zajímavý uchazeči se pohybují také na různých veletrzích, sympoziích, seminářích apod. Pokud občas vylezete i mimo kancelář zjistíte, že i venku probíhá „networking“ a že i zde se dá sehnat spoustu zajímavých kontaktů a posilovat značku.

Zanedbávat osobní komunikaci není doporučeno. Propojte reálný svět s tím virtuálním.

 

NÁBOR JE PROCES

Vždy pamatujte na to, že recruitment je proces. Proces, který není dobré uspěchat. Pokud hledáte vhodného zaměstnance, počkejte si na něj, buďte trpělivý a hledejte ve správných vodách. Důležité je zaměření na kvalitu. Kvalitní zaměstnanci tvoří kvalitní a konkurenceschopnou firmu.

Nic se nemá uspěchat a to platí i v náborovém procesu. Šetřete finance, vložte je do toho správného kandidáta.

Kontaktní formulář

Neztrácejte čas a spojte se s námi ihned.
Jsme Vám k dispozici 24 hodin denně.“ Máte - li vysoké cíle, je důležité, s kým
je chcete dosáhnout. „