Zaměstnanci jako tvář firmy

Zaměstnanci jako tvář firmy

Úspěšnost každé firmy závisí především na lidech. U menších společností, kde všichni zaměstnanci tvoří společně s majitelem jeden tým, je důležité, aby tento tým dokázal společně efektivně pracovat a jít za společným cílem. Právě díky tomu si každý zaměstnanec bude připadat důležitý a úspěch firmy bude i jeho úspěchem.

Je důležité, aby každý znal svou roli v týmu, věděl, co má dělat. Pokud zaměstnanec je dobře veden, a má dostatek informací, má to pozitivní dopad na naše zákazníky. Zákazník se se značkou prakticky nejčastěji setkává právě při jednáních se zaměstnanci. Zaměstnanci tedy de facto představují tvář Vaší firmy a ovlivňují její vnímání zvenku. Zaměstnanci dokážou značku polidštit, tím že pro svou značku žijí a dýchají. Proto je důležité, aby majitel firmy vnímal potřeby svého týmu a dokázal jim naslouchat.

Různé typy lidí motivují různé věci. Motivace se během života u každého mění. Nemůže tedy majitel za každou cenu chtít z lidí stáhnout kůži za účelem svého profitu. Musí nejen umět naslouchat potřebám svých zaměstnanců, ale zároveň musí umět nastavit správnou komunikaci. Jelikož otevřená komunikace, respekt a důvěra zaměstnanců dělá firmy více efektivní. Snižuje se fluktuace a zkušenost zaměstnanců snižuje náklady firmy.

 

Jitka Draštíková, consultant ve společnosti BILLANC PARTNERS ČR

Kontaktní formulář

Neztrácejte čas a spojte se s námi ihned.
Jsme Vám k dispozici 24 hodin denně.“ Máte - li vysoké cíle, je důležité, s kým
je chcete dosáhnout. „